מים שקטים בריכות אקולוגיות

בריכות דגים אקולוגיות

שני דברים חשובים בולטים לחושינו ברגע שאנחנו מסתכלים בבריכות דגים אקולוגיות. האחד הוא שהצבע הירוק והלא צלול שולט בדרך כלל, והשני הוא שאנחנו לא מריחים כלל ריחות של כלור ושל חומרי חיטוי אחרים כלל. היום אנחנו יודעים שיש חשיבות מאוד גדולה לחומרי החיטוי האלה המשפיעים עלינו גם כאשר הם מתנדפים באוויר. הם מגרים את העור והעיניים ובאופן כללי מומלץ להמעיט בשימוש בהם ככל האפשר. כמו כן, הבריכות הקונבנציונליות אינן מאפשרות כמעט מחיה של דגים וצמחים בגלל אופן התחזוקה שלהם ולכן קשה למצוא בריכות כאלה שאפשר ליהנות מהן בצורה הטבעית. בדיוק בגלל זה החלו לבנות בריכות דגים אקולוגיות, שעושות שימוש בשיטות אחרות וטבעיות לחלוטין כדי לאפשר למחיה של דגים, בעלי חיים וצמחייה, ופיתוח סביבה אקולוגית שלמה שהבריכה היא בית הגידול שלה.

יתרונות של בריכות דגים אקולוגיות שתוכלו ליהנות מהם

כשמתקרבים לבריכות כאלה מבחינים יותר בבירור בהבדל שבין בריכות דגים אקולוגיות לבין בריכות נוי אחרות, וזה מה שהופך אותן לאחרות לגמרי:

·         לבריכות צבע טבעי שיש להתרגל אליו, אמנם, משום שלא מדובר בטורקיז או במים צלולים לגמרי, אבל הן נראות הכי קרובות לטבע ולכן הן מרהיבות למראה.

·         בגלל אופן התחזוקה שלהן הצמחייה והדגים יוצרים בית גידול טבעי שמושך אליו בעלי חיים כמו ציפורים לשתיית המים ולהדברה ביולוגית כחלק משרשרת המזון, ובכך אתם מקבלים פיסת טבע אמיתית ליד הבית או בלב אזור אורבני. השתלבות מושלמת באקולוגיה המקומית.

·         הבריכות יקרות אמנם יחסית לבריכות רגילות, אבל התחזוקה שלהן נעשית בחלקה על ידי בעלי החיים והצמחים ואופן הבנייה שלהן. בדיוק בגלל זה הן נחשבות לאקולוגיות. הן מכילות פילטרים ביו מכניים וביולוגיים שממשיכים לעבוד כל הזמן.

·         תרומה עצומה לסביבה בזכות החמצן ועידוד גידול הצמחייה ובעלי החיים ביבשה ובמים.

·         לבריכות תחזוקה שוטפת על ידי אנשי מקצוע ששומרים על האיזון שלהן.

·         כדי לשמור על האיזון האקולוגי הן ייבנו לפי גודל רצוי ועומס על הסביבה.

בניית בריכות דגים אקולוגיותהמגמה העולמית לבנות כמה שיותר בצורה אקולוגית מגיעה גם לישראל. הבריכה יכולה לשמש פינת נוי ונווה מדבר טבעי ונעים, ובעת הצורך אפשר לשלב בינה לבין בריכת שחייה וליצור גם בריכה לשימוש בני אדם מבלי לחשוש מתגובות הלוואי לחומרי החיטוי. זוהי השיטה הטבעית של הדברה וחיטוי דרך שורשי הצמחים וגבעוליהם והדגים עצמם ששומרת על ניקיון המים ואיכותם. אולי גם יעניין אתכם לקרוא על:בריכות דגים ונוי הקמת בריכת נוי מפל מים לגינה

דילוג לתוכן