מים שקטים בריכות אקולוגיות

בריכות דגים ונוי

כל אחד יכול ליהנות ממאגרי מים כמו בריכות טבעיות ואגמונים קטנים כשהוא יוצא אל הטבע. אבל מה קורה כשרוצים להביא את הטבע אלינו? כבר שנים שהמודעות ליצירת סביבה טבעית ואסתטית שמחקה את הטבע פושטת במקומות רבים ואנחנו יכולים למצוא לא מעט אלמנטים עיצוביים כאלה, כמו גינות ירק ושימוש בחומרים טבעיים. כעת, מצטרפת למגמה גם האפשרות להקים בריכות דגים ונוי הבנויות לפי שיטות ביולוגיות ואקולוגיות, מבלי להפר את האיזון האקולוגי ומבלי להוסיף לסביבה חומרי חיטוי רעילים כמו כלור. אלה מאגרי מים קטנים שנבנים בצורה טבעית ומעוצבת כמו בטבע, עם מסלעות, מפלים, צמחייה ודגי נוי פעילים ביולוגית למטרות הסינון והטיהור של המים והבקטריות והאצות שנוטות לצמוח בהם.

על פי אילו עקרונות נבנות בריכות דגים ונוי אקולוגיות?

בריכת דגים ונוי

·         בכל בריכה כזאת יש מערכות ביו מכניות ופילטרים ביולוגיים בצורת הזרמת המים לבריכת משנה שבה יש צמחים ובעלי חיים שמבצעים את הסינון. לאחר מכן המים חוזרים מטוהרים למאגר העיקרי וממשיכים לגרום להנאת הדיירים ואורחיהם. זהו אזור ההתחדשות שמנקה את המים למענכם.

·         בבריכות אלה אי אפשר להשתמש בכלור ובחומרי חיטוי משום שהם מחסלים את הצמחייה ובעלי החיים שמתרבים בהם, ולכן מובטח לכם מאגר מים זורמים בנחת וללא חומרים רעילים שגם מתנדפים באוויר ופוגעים בבריאותכם.

·         המסננים הטבעיים נוספים לבריכה כדי להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים שיש בישראל ולא מסייעים לאיזון האקולוגי לשגשג בנחת.

·         כל מאגר מים אקולוגי כזה נבנה בהתאם נתונים הטבעיים של החצר והבית שלכם ומותאם לגודל וליכולת הנשיאה בעול של המערכת האקולוגית בביתכם. כלומר, עד כמה תוכל לתמוך בכך מבחינת התפתחות צמחייה בריאה ובעלי חיים שיימשכו למקום.

·         בריכות דגים ונוי משמשות בית גידול לא רק לצמחייה כי אם גם לציפורים ובעלי חיים אחרים שנהנים מהמים וממה שמפתח בהם בצורה טבעית.

·         התחזוקה השוטפת של הבריכות כוללת גם ניקוי אצות ושאר המשקעים הביולוגיים כדי להבטיח מים נקיים וטהורים.

בחירת חברה מוסמכת ומיומנת לבניית בריכות אקולוגיות

בריכות דגים ונוי יש לבנות לפי ידע מוסמך שאפשר ליישם אותו להנאתכם ולפי הצרכים שלכם, בצורה מקצועית ואיכותית לפי טכנולוגיות מתקדמות בשילוב מערכות טבעיות.

אולי גם יעניין אתכם לקרוא על:

בריכות דגים אקולוגיות

הקמת בריכת נוי

מפל מים לגינה

דילוג לתוכן