מים שקטים בריכות אקולוגיות

בריכות נוי שאלות ותשובות

הקמת בריכות נוי

בריכות נוי הן בריכות מלאכותיות, מעשי ידי אדם – שנועדו ליופי. בריכות נוי ניתן למצוא במקומות ציבוריים כמו פארקים, גנים, עיריות, מוסדות שונים ועוד.

אנו במים שקטים מתמחים בהקמה ותחזוקה של בריכות נוי.

לפניכם מספר שאלות נפוצות על בריכות נוי.

האם הבריכה תגרום למתקפת יתושים?

לא. ראשית כי יתושים אוהבים להטיל ביצים במים עומדים. מאחר ובבריכות אקולוגיות יש משאבה וסירקולציה הן אינן הופכות לאזור הטלה מועדף. שנית בבריכה אקולוגית  יהיו דגי נוי ודגים האוכלים זחלים וכל מה שמטיל במים. (כמו גמבוזיות או רוזי ברב), כך שגם אם תהיה הטלה, דבר שהוא חריג ביותר – יהפכו הזחלים למזון טרי  עבור שוכני הבריכה.


אנחנו ממליצים בבריכות מאוזנות להגביל את מנות המזון שאנו מאכילים את הדגים.
בבריכות דגי קוי לא ניתן להוריד לגמרי אבל יש לווסת להאכלה מינימלית ובבריכות דגי זהב במידה ולא הפרזתם בכמות הדגים ביחס לנפח הבריכה ניתן שלא להאכיל כלל.

בריכות נוי – מה קורה לבריכה בחורף?

משום מה זוהי שאלה שאנו נתקלים בה שוב ושוב…. בחורף מה שקורה זה מה שהיה קורה בכל משטח אחר בגן.  מאזור בבריכה שייעדנו מראש את יציאת המים כך שהדגים לא ייצאו עם הזרם (overflow) , הם יוצאים אם יש שיטפון אימתני…

מה קורה לבריכה בעונות השנה השונות ?

חלק מהקסם של הבריכה הוא לראות אותה משתנה בהתאם לעונות השנה.איתה ישתנו גם מופעי הפריחה השונים לפי עונות הפריחה התנהגות הדגים (בחורף פחות אקטיביים) ,וסוגי בעלי החיים שנצפה  בבריכה. ציפורים נודדות לפי עונות השנה, שפיריות וכו’.

האם אחזקת בריכת נוי היא מסובכת?

בבריכה מאוזנת (שילוב של בנייה נכונה וציוד מתאים אחזקת הבריכה היא מינורית מאד. בבריכות קטנות וביתיות אתם בהחלט יכולים לעשות זאת בעצמכם . בעל מקצוע יש להזמין בממוצע פעם בשנה לטיפול תקופתי ,תלוי במצב הבריכה. עוד על אחזקת בריכות נוי.

מהם סימני אזהרה שיש לקרוא למומחה?

תמותת דגים (לא דג אחד מדי תקופה…) ,צמיחה מוגברת של אצות , כמות רפש גבוהה בבריכה, בוצה העולה מקרקעית הבריכה למעלה . זוהי מערכת דינמית ומשתנה. חשוב לשים לב לשינויים הלא טובים בה על מנת לטפל בהם בעודם באיבם. למים שקטים בריכות אקולוגיות יש צוות מיומן שייתן מענה-אם חלה תקלה הקשורה לבניית בריכת הנוי או מענה לטיפול קבוע או תקופתי בבריכה האקולוגית.

דילוג לתוכן