מים שקטים בריכות אקולוגיות

הקמת בריכות אקולוגיות

בתים רבים מתהדרים בשנים האחרונות בבניית פינות חמד טבעיות שכוללות גם הקמת בריכות אקולוגיות בגדלים שונים. מלבד המראה הנפלא שלהן שמדמה את התצורות האלה בטבע, הן גם בעלות יתרונות רבים לשמירה על הסביבה ועל החיים הרגועים והנינוחים שלכם. בריכות אקולוגיות אפשר להקים בכל מקום, בכפוף לתקציב ולנתוני המקום. אי אפשר להקים בריכה גדולה מדי במקום שלא יוכל לשאת את העומס שלה, לדוגמה, אלא היא חייבת להשתלב בסביבה ולהתאים לה גם מבחינת האיזון הביולוגי והאקולוגי שהיא אחראית לו. הקמת בריכות אקולגיות כאלה בדרך כלל שונות במראה שלהן והוא נראה בדיוק כמו שאנחנו רגילים לראות בטבע. העקרונות שעליהם הן בנויות אמורות לחדש ולהזין את הסביבה הטבעית ולהעשיר אותה בגן מים מרהיב שיש בו צמחים ודגים שמועילים להשבת האיזון במערכת האקולוגית בסביבת הבית שלכם.

מה אפשר למצוא בבריכות דגים ונוי אקולוגית כאלה?

·         הבריכות נבנות רק לפי הגודל הנכון להן בביתכן מבלי להעמיס על המערכת האקולוגית אצלכם עומס רב מדי של משאבים. זאת כדי שהבריכה תוכל לעמוד בתפקידים שלה.

·         הבריכה בנויה מבריכה עיקרית ובריכת סינון שבה מטוהרים המים על ידי צמחים ואז זורמים בחזרה לבריכה העיקרית. שם המים עוברים ניקוי בפילטרים שנוצרו על ידי הטבע וחוזרים לחלק העיקרי.

·         בריכת דגים ונוי אקולוגית משמשת בית גידול שמושך אליו בעלי חיים וחרקים שמבצעים בתורם גם הם סינון והדברה ביולוגית שמועילה לכם מאוד. זאת נוסף על החוויה שבלראות את הבריכה שוקקת חיים כל הזמן.

·         הבריכה מנוקה בתחזוקה שוטפת מאצות וממשקעים ביולוגיים ששוקעים בקרקעית, אבל המים בה צלולים אם כי לא בצבע טורקיז רגיל של בריכות שחייה רגילות.

·         הצמחים הם פילטרים ביו מכניים ונוסף להם אפשר לבנות בבריכה עוד אלמנטים עיצוביים כמו קרקעית שאוהבים, מדרגות ומעקות ועוד משטחים בחוץ. אין הבדל מבחינה זו בין הבריכות.

·         יחד עם הקמת בריכות אקולוגיות, אפשר להוסיף גם אלמנטים טבעיים נוספים כמו מסלעה ומפל מים, כדי שהיופי של הבריכה יחקה לגמרי את המראה בטבע.

דילוג לתוכן