מים שקטים בריכות אקולוגיות

הקמת בריכת נוי – איך זה עובד

בריכות נוי – מה שחשוב לדעת

זה כבר לא טרנד אלא מגמה הולכת ומתחזקת של אנשים שהחליטו שהם רוצים לחזור לטבע במלוא מובן המילה ובכמה שיותר אפשרויות שמזדמנות להם. אחת מהן היא הקמת בריכת נוי שהופכת להיות גן מים קסום בחצר שלהם, בבניין רב קומות או בבית פרטי, או אפילו במבנה ציבורי. הקמת בריכות נוי אקולוגיות היא הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות למען עצמכם ולמען הסביבה ויש לזה רק יתרונות. זה אמנם דורש מעט תחזוקה ומחשבה על ההשקעה בכך, אבל התועלת שהבריכה מביאה לחיים שלכם מרובה.

בקמת בריכות נוי

מה אתם צריכים לדעת על הקמת בריכת נוי אקולוגית אצלכם?

  • היא מתאימה לבית ולסביבה – בריכת נוי מתאימה כמעט לכל סביבה ולכל אקלים. אי אפשר להקים בריכת נוי שאינה פרופורציונלית לחצר שלכם או כזאת שלא תמלא את התפקיד האקולוגי שלה ביצירת מיקרו אקלים ירוק וטבעי באזור. התנאים במקום יכתיבו את צורת הבריכה ואת גודלה משום שהמשאבים שלה חייבים להתאים לכך.
  • בריכה אסתטית שיוצרת פינה טבעית בלב העיר – בריכות נוי יש להן ייחוד ואופי מסוים. בריכת נוי יוצאת דופן בכך שהיא אינה נראית כמו בריכות תעשייתיות ובנויות בצורה מלאכותית מדי. היא תיראה בדיוק כפי שמאגר מים כזה ייראה בצורתו הטבעית, עם סלעים, צמחייה, מים צלולים אבל בצבע ירוק ולא טורקיז, וללא כלור וחומרי טיהור כימיים. זה נובע גם מכך שזה מאפשר לדגים ולצמחייה לשגשג במים בלי הפרעה ולמלא את התפקיד שלהם.
  • מנגנון הטיהור הירוק והטבעי מובנה בה – הבריכה בנויה מבריכת טיהור נוספת שאליה מוזרמים המים לטיהור טבעי דרך שורשי הצמחים שצומחים בה. גם הדגים דואגים להדברה הטבעית של כל הבקטריות והאצות שצומחות בה וניזונים מהחמצן שיוצרים הצמחים בפוטוסינתיזה.
  • יצירת מיקרו אקלים ובית גידול טבעי – כאשר המים אינם מוכלרים בעלי חיים כמו ציפורים יכולים לבוא לשות ממנה, מה שיוצר בית גידול טבעי לבעלי חיים וצמחים אחרים. זו הסיבה העיקרית לכך שהבריכה חייבת להיות מותאמת לחצר שלכם ולתנאי הסביבה כדי לוודא שהיא ממלאת את תפקידה החיובי באקלים ובטבע המקומיים.
  • תחזוקה שוטפת שנובעת ממצב הבריכה – הבריכה רגישה לעונות השנה ויש לתחזק אותה בקביעות פעם בשנה בערך, על ידי ניקוי הקרקעית מהרפש שמצטבר בה, אבל זה מינורי ולא ממש מקשה עליכם. עם זאת, יש לשים לב גם להפרת האיזון בה לפעמים על ידי הצמחייה ובעלי החיים. זה לא קורה כל הזמן אבל זה חלק מהמנגנון הטבעי המבורך. התחזוקה יכולה להיעשות גם על ידכם וללא צורך באנשי מקצוע. בדיוק בגלל זה היא טבעית.
  • האכלת דגים מינימלית – האכלת הדגים היא מינימלית ולפי ההנחיות ויש בריכות דגי זהב שבהן לא צריך להאכיל כלל. כאמור, זהו בדיוק היתרון של בריכה עם צמחייה טבעית.
הקמת בריכת נוי

האם בריכות נוי טבעיות הן מטרד סביבתי?

אחת השאלות העיקריות ששואלים בנוגע לבריכות נוי טבעיות היא הדאגה מכך שאין בהן כלור ויש בהן צמחייה ודגים ואף מעופפים למיניהם שנמשכים למים הצלולים והמתוקים. ובכן, המים אינן עומדים ולכן לא יכולים להתפתח בהם יתושים.

הסירקולציה המתמדת בין הבריכה העיקרית לבין בריכת הטיהור דואגת לא רק למים נקיים כי אם גם למים בריאים וצלולים. המים גם אינם מזוהמים למרות שהם ירוקים בגלל הצמחייה. הם צלולים ומטוהרים בהתמדה על ידי שורשי הצמחים והדגים שאוכלים את כל מה שמיותר במים. אתם יכולים להיות בטוחים שבריכה כזאת דווקא תוסיף לסביבה הבריאה בגלל האלמנטים הטבעיים בה והזרימה הנעימה של המים שמרגיעה ומוסיפה שלווה ואלמנט עיצובי מעניין וירוק לעין.

למידע נוסף על הקמת בריכות נוי צרו עימנו קשר ונשמח לסייע!

דילוג לתוכן