מים שקטים בריכות אקולוגיות

הקמת בריכת נוי

לכל בית יש מרפסת או חצר, ובכל בית כזה אנחנו רוצים להוסיף את הבנייה והעיצוב הטובים ביורת מבחינתנו שישלימו את המראה של הבית ואת האופי שלנו. בשנים האחרונות אנשים מוסיפים אלמנטים של מים לבתים שלהם בכל דרך אפשרית, גם בחצר רגילה ולפעמים אפילו במרפסת רחבת ידיים או בדירת גג. זה אומר שיותר אנשים מבינים שהקמת בריכת נוי היא אפשרית גם מבחינת התקציב אבל גם מבחינת התועלת והנוי שהיא מוספיה, למרות התחזוקה הייחודית שלה. מרגע שהוסיפו גם אפשרות של הקמת בריכת נוי אקולוגית שנשענת על איזון ביולוגי מושלם, זה נעשה גם הרבה יותר פשוט להסכים להכניס הביתה מאג רמים שאינם מכילים חומרים המזיקים לבריאות ולסביבה.

מדוע להקים בריכת נוי אקולוגית בבית?

בריכת נוי, כשמה כן היא, יש לה מטרה אחת בלבד לכאורה, והיא תוספת אסתטיקה לבית ולסביבה. אולם מאגר המים המשמש לנוי אינו פיזי בלבד אלא מוסיף גם לנפש ולתחושה הטובה, ומשרה שלווה גדולה על כל מי שמסתובב לידה.

·        הקמת בריכת נוי לפי עקרונות ביולוגיים לטיהור ולסינון המים אינה זקוקה לחומרי חיטוי המזיקים לסביבה ומתנדפים באוויר. היא נשענת על מערכת טיהור וסינון המים בעזרת שורשי צמחים ובעלי חיים כמו דגים, והם גם דואגים להדברה הטבעית שלה.

·         בריכות נוי למעשה הן שם מודרני לבריכת מים שנבנית כמה שיורת דומה לאגמון טבעי שאנחנו מכירים בטבע הסובב אותנו, ובכך אנחנו מחברים את הבית שלנו לסביבה ולעולם, בין אם אנחנו אנשים שחיים כך או רק רוצים להוסיף ולו מעט איזון אקולוגי היכן שאפשר.

·         הקמת בריכת נוי מושכת אליה בעלי חיים באופן טבעי שנהנים משתיית המים ומהיותם חלק משרשרת המזון של בעלי חיים אחרים, כמו דגים, צפרדעים, שפיריות וציפורים. זוהי פינת טבע מושלמת קטנה אצלכם בבית מבלי שתצטרכו להתאמץ כלל.

בניית בריכת נוי על ידי חברה מוסמכת ומנוסה

בגלל הייחודיות שבבנייה אקולוגית, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מנוסה שמתמחה בבנייה אקולוגית של בריכות שונות למיניהן. הבריכה תישען על מערכות סינון ביו מכניות וביולוגיות והבנייה שלהן תהיה ייחודית  עם מערכת uvc לטיהור אצות מיקרוסקופיות שגדלות במים באופן טבעי, ויחד עם אזור התחדשות שהוא הפילטר הביולוגי למים נקיים.

דילוג לתוכן