מים שקטים בריכות אקולוגיות

על המים- אלמנטים של מים

מים הם כוח החיים, זרימתם ריתקה את האנושות מאז ומעולם. מזה אלפי שנים הם מהווים אלמנט מבורך בכל גינה ובית, בשל כוחם להרגיע, לרגש ולעניין. בצליליהם, בתנועתם ובהשתקפויותיהם, המים מביאים ממד נוסף של תנועה ועניין אל הגן והבית, בין אם זה בבריכה אקולוגית קטנה ,נחל או בריכת שחיה אקולוגית.
כבר בתרבויות קדומות השתמשו בני האדם בזרימת המים להנאה ולמרגוע. הם הבינו, שתכנון נכון של זרימת המים בגן יעשיר את הגינה וייצור סביבה מושכת לפרפרים וציפורים שיגיעו לשתות ולהשתכשך.
הסינים, ואחריהם היפנים, הרבו בשילובי מים ואבן, מתוך רצון לבטא בצורה אמנותית בגן את הסמלים החזקים בטבע, של הרים ושל אגמים. ניגוד המים לאבן משקף את עיקרון הטאו של היין והיאנג ואת שלמותם של הניגודים.
בגינות איסלאמיות היה נהוג להשתמש באלמנטים של מים כדי לספק מפלט מחום המדבר, והם אופיינו בתבניות סימטריות של תעלות מים. הרומאים הוקסמו מצליל המים ותנועתם ויצרו מזרקות מרשימות, והצרפתים בנו גני ענק, בהם שולבו בריכות נוי, תעלות ומזרקות רבות. גם בתרבות הגינון האנגלית מייחסים חשיבות רבה למים בגן. סגנונות אלה ואחרים מהווים בסיס נרחב להתייחסות שלנו אל עיצוב אלמנט המים. 
אנו ב מים שקטים  ממשיכים את הזרימה רבת השנים הזאת, ומאפשרים גם לכם ליהנות מכוח המים המיטיב, בסביבת החיים הפרטית שלכם, בהתאם לטעם האישי, לסגנון החיים ולאפשרויות.

אולי גם יעניין אתכם לקרוא על:

בריכות שחיה אקולוגיות
בריכות אקולוגיות
בריכות דגים ונוי

דילוג לתוכן